O mně

Jmenuji se Jan Kazda. Narodil jsem se v roce 1974 v Praze. Vyrůstal jsem pár desítek metrů od staroměstské mostecké věže, pod laskavým dohledem pražského obzoru a malostranských střech.

Prapůvodní profesí knihkupec a knihovník.

K prvnímu setkání se základy astrologie u mě došlo v roce 1992, při putování po březích Orlické přehrady, mezi Zvíkovem a Orlíkem. Bylo to setkání s dvanácti archetypy zodiaku (Tehdy jsem ještě netušil, že zodiaků je mnoho.), dělením prostoru na dvanáct astrologických domů, významy planet a vztahů mezi nimi. Bylo to také setkání s hvězdným nebem nad Zvíkovem a poutním místem sv. Anny. Setkání, od kterého má paměť datuje mou astrologickou cestu.

Následovalo několik let seznamování s astrologickou abecedou, prostřednictvím knih Jana Kefera, Elsy Parker a Danieliho.

V roce 1996 potkávám první ze tří zdrojů, které dodnes zásadně ovlivňují mou astrologickou práci: Dílo Dane Rudyara, Alexandra Rupertiho a jejich pokračování v astrologické škole Pavla Turnovského Odkaz 

V roce 1997 potkávám na II.evropském astrologickém kongresu poprvé další dva své budoucí učitele: Petra Rastokina (od roku 1999) Odkaz a Vratislava Jana Žižku (od roku 2005) Odkaz 1, Odkaz 2. Jejich prostřednictvím pak také seznamuji s prací Adiny Svobodové – Bednářové a Emanuela Šimandla.

To jsou mé astrologické kořeny, ze kterých dodnes čerpám.

Roli astrologa při konzultacích vnímám jako práci poradce či průvodce. Nikoli jako věštce. Astrolog by svými nástroji měl klientovi vytvářet prostor pro jasnější pohled na konzultovaná témata, utřídění myšlenek a souvislostí, lepší orientaci. Měl by podporovat klientovu samostatnost, odpovědnost za životní příběh, sebedůvěru ve vlastní úsudek, intuici a rozhodování.
Rozšířené pokračování tohoto profilu najdete na mých aktuálních stránkách: https://www.hvezdopis.czPopulární příspěvky z tohoto blogu

O Černé luně, Bubákovi a tanci Dakiní.

Vzpomínka na Vratislava Jana Žižku

Nebeského mlýna otáčení.